Unverified Games, 2019-2020 (Southern Counties Minor Hockey Association)

PrintSeason Unverified Games
Filter By Home Association:
More Than Days Old
Game #DateTimeGroupAwayScoreHomeVenue
AAE01Sep 29 20191:00 PMATO AEIngersoll Express0-7New Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
A067Sep 29 20192:00 PMATOWaterford Wildcats8-1Cayuga StarsCayuga
PWAE54Sep 29 20192:10 PMPW AEPlattsville Rage2-3New Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
PW171Sep 29 20193:10 PMPWTavistock Titans5-3Cayuga StarsCayuga
AAE02Sep 29 20193:30 PMATO AEParis Wolf Pack0-3Simcoe WarriorsTalbot
BAE01Sep 29 20193:30 PMBAN AECaledonia Thunder AE2-0New Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Schout)
B002Sep 29 20196:15 PMBANTillsonburg Tornadoes1-5Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
A005Sep 30 20197:00 PMATOAyr Flames5-5Burford CoyotesBurford
A004Sep 30 20197:00 PMATOTwin Centre Stars6-2Waterford WildcatsWaterford
PW005Sep 30 20198:00 PMPWAyr Flames5-1Burford CoyotesBurford
PW004Sep 30 20198:00 PMPWTwin Centre Stars2-4Waterford WildcatsWaterford
B004Sep 30 20198:00 PMBANDelhi Rockets1-5Hagersville HawksHagersville
A006Oct 01 20196:15 PMATOSt. George Generals4-6Tavistock TitansTavistock
BAE03Oct 01 20197:00 PMBAN AENew Hamburg Huskies AE3-0Norwich KnighthawksNorwich
AAE03Oct 01 20197:00 PMATO AETwin Centre Stars3-5Ayr FlamesNDCC
PWAE02Oct 01 20197:10 PMPW AECaledonia Thunder1-2Ingersoll ExpressIngersoll
A007Oct 01 20197:10 PMATOCayuga Stars1-9Delhi RocketsDelhi
PW124Oct 01 20198:00 PMPWCaledonia Thunder5-2Simcoe WarriorsTalbot
PW006Oct 01 20198:15 PMPWCayuga Stars1-5Delhi RocketsDelhi
B005Oct 01 20198:20 PMBANHagersville Hawks4-6Ingersoll ExpressIngersoll
A008Oct 02 20196:00 PMATOIngersoll Express6-0Langton LeafsLangton
PW012Oct 02 20196:30 PMPWLangton Leafs1-4St. George GeneralsSDCC
AAE21Oct 02 20197:00 PMATO AECaledonia Thunder2-6Simcoe WarriorsTalbot
A009Oct 02 20197:00 PMATOBurford Coyotes2-5Caledonia ThunderHCCC (Clark)
A010Oct 02 20197:10 PMATODelhi Rockets2-3Hagersville HawksHagersville
B006Oct 02 20197:45 PMBANTavistock Titans4-4Tillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
BAE05Oct 02 20198:00 PMBAN AEAyr Flames AE2-2Burford CoyotesBurford
PW009Oct 02 20198:00 PMPWParis Wolf Pack2-3Port Dover PiratesPort Dover
B007Oct 02 20198:05 PMBANParis Wolf Pack4-1Simcoe WarriorsTalbot
PW010Oct 02 20198:15 PMPWBurford Coyotes0-3Caledonia ThunderHCCC (Clark)
PW011Oct 02 20198:20 PMPWDelhi Rockets3-4Hagersville HawksHagersville
AAE04Oct 03 20196:00 PMATO AECaledonia Thunder4-2Ingersoll ExpressIngersoll
A011Oct 03 20197:00 PMATOLangton Leafs2-2Norwich KnighthawksNorwich
PWAE03Oct 03 20197:00 PMPW AEAyr Flames4-3Caledonia ThunderHCCC (Clark)
A013Oct 03 20197:10 PMATOHagersville Hawks2-4Ingersoll ExpressIngersoll
PWAE04Oct 03 20198:00 PMPW AEPlattsville Rage7-2Norwich KnighthawksNorwich
B009Oct 03 20198:00 PMBANIngersoll Express5-3Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PW014Oct 03 20198:20 PMPWHagersville Hawks2-5Ingersoll ExpressIngersoll
AAE05Oct 04 20196:00 PMATO AENew Hamburg Huskies6-2Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PW015Oct 04 20197:05 PMPWAylmer Flames3-2Ayr FlamesNDCC
A015Oct 04 20197:10 PMATONorwich Knighthawks3-5Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PWAE05Oct 04 20197:15 PMPW AETillsonburg Tornadoes2-0Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
B011Oct 04 20198:10 PMBANAylmer Flames1-8Ayr FlamesNDCC
PW016Oct 04 20198:20 PMPWSt. George Generals1-3Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
A016Oct 05 201911:45 AMATOParis Wolf Pack9-1Plattsville RagePlattsville
B012Oct 05 20194:30 PMBANCaledonia Thunder4-0Delhi RocketsDelhi
M108Oct 05 20196:00 PMMIDSimcoe Warriors0-3Delhi RocketsDelhi
PWAE07Oct 05 20197:05 PMPW AEAylmer Flames1-1Ayr FlamesNDCC
M035Oct 05 20197:10 PMMIDCaledonia Thunder4-1Ingersoll ExpressIngersoll
BAE06Oct 05 20198:10 PMBAN AETwin Centre Stars7-2Ayr Flames AENDCC
PWAE08Oct 06 20192:10 PMPW AECaledonia Thunder1-4New Hamburg HuskiesWilmot Complex (Schout)
AAE07Oct 06 20192:30 PMATO AENew Hamburg Huskies6-2Simcoe WarriorsTalbot
AAE13Oct 06 20193:15 PMATO AEParis Wolf Pack1-9Tillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
BAE07Oct 06 20193:30 PMBAN AEBurford Coyotes3-2New Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Schout)
PW018Oct 06 20193:40 PMPWParis Wolf Pack4-0Simcoe WarriorsTalbot
A020Oct 06 20194:00 PMATOBurford Coyotes4-1Cayuga StarsCayuga
PWAE06Oct 06 20194:30 PMPW AETavistock Titans1-3Tillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
MAE02Oct 06 20194:50 PMMID AENew Hamburg Huskies AE2-2Simcoe Warriors AETalbot
PW019Oct 06 20195:10 PMPWBurford Coyotes6-1Cayuga StarsCayuga
PWAE09Oct 06 20195:30 PMPW AEIngersoll Express5-2Plattsville RagePlattsville
BAE08Oct 06 20195:45 PMBAN AEAyr Flames AE4-1Tillsonburg Tornadoes AETillsonburg (Memorial)
M023Oct 06 20196:00 PMMIDIngersoll Express2-5Simcoe WarriorsTalbot
B033Oct 06 20196:15 PMBANSimcoe Warriors3-4Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
MAE01Oct 06 20197:00 PMMID AETavistock Titans AE3-3Tillsonburg Tornadoes AETillsonburg (Memorial)
MAE03Oct 06 20197:00 PMMID AEAyr Flames AE6-2Caledonia Thunder AEHCCC (Clark)
M002Oct 06 20197:45 PMMIDTwin Centre Stars9-1Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
B015Oct 07 20196:30 PMBANSimcoe Warriors4-3Tavistock TitansTavistock
A022Oct 07 20197:00 PMATOAylmer Flames4-1Burford CoyotesBurford
A021Oct 07 20197:00 PMATOTillsonburg Tornadoes16-1Waterford WildcatsWaterford
PW020Oct 07 20198:00 PMPWTillsonburg Tornadoes8-1Waterford WildcatsWaterford
B016Oct 07 20198:00 PMBANCaledonia Thunder3-1Hagersville HawksHagersville
PW021Oct 07 20198:00 PMPWAylmer Flames2-2Burford CoyotesBurford
M004Oct 07 20199:15 PMMIDDelhi Rockets1-4Hagersville HawksHagersville
A014Oct 08 20196:00 PMATOAylmer Flames5-0Ayr FlamesNDCC
AAE08Oct 08 20196:00 PMATO AESimcoe Warriors0-3Twin Centre StarsWellesley
A051Oct 08 20196:15 PMATOPlattsville Rage0-12Tavistock TitansTavistock
AAE09Oct 08 20197:00 PMATO AETillsonburg Tornadoes4-2Ayr FlamesNDCC
BAE09Oct 08 20197:10 PMBAN AENorwich Knighthawks5-3Twin Centre StarsWellesley
A024Oct 08 20197:10 PMATOCaledonia Thunder1-0Delhi RocketsDelhi
PWAE10Oct 08 20197:10 PMPW AEAyr Flames1-4Ingersoll ExpressIngersoll
A025Oct 08 20197:15 PMATOSimcoe Warriors9-4St. George GeneralsSDCC
PW022Oct 08 20198:15 PMPWCaledonia Thunder3-4Delhi RocketsDelhi
B017Oct 08 20198:20 PMBANDelhi Rockets0-3Ingersoll ExpressIngersoll
M006Oct 08 20198:30 PMMIDTillsonburg Tornadoes1-5Twin Centre StarsWellesley
A026Oct 09 20196:00 PMATOHagersville Hawks10-1Langton LeafsLangton
PW023Oct 09 20197:00 PMPWHagersville Hawks5-1Langton LeafsLangton
A027Oct 09 20197:00 PMATOAyr Flames1-1Caledonia ThunderHCCC (Clark)
PW024Oct 09 20197:10 PMPWSimcoe Warriors1-3Tavistock TitansTavistock
B019Oct 09 20198:00 PMBANIngersoll Express3-3Simcoe WarriorsTalbot
MAE05Oct 09 20198:00 PMMID AEDelhi Rockets AE4-8Langton LeafsLangton
PW025Oct 09 20198:00 PMPWSt. George Generals2-0Port Dover PiratesPort Dover
BAE10Oct 09 20198:00 PMBAN AETwin Centre Stars3-3Burford CoyotesBurford
PW026Oct 09 20198:15 PMPWAyr Flames4-1Caledonia ThunderHCCC (Clark)
M007Oct 09 20199:00 PMMIDTavistock Titans4-2Tillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
M008Oct 09 20199:15 PMMIDAyr Flames7-0Burford CoyotesBurford
AAE10Oct 10 20196:00 PMATO AEAyr Flames6-0Ingersoll ExpressIngersoll
AAE11Oct 10 20196:00 PMATO AETwin Centre Stars3-1Caledonia ThunderHCCC (Clark)
PWAE11Oct 10 20197:00 PMPW AEAylmer Flames4-1Caledonia ThunderHCCC (Clark)
A028Oct 10 20197:00 PMATOIngersoll Express7-0Norwich KnighthawksNorwich
A029Oct 10 20197:10 PMATOTavistock Titans3-3Twin Centre StarsWellesley
MAE06Oct 10 20197:30 PMMID AELangton Leafs3-8New Hamburg Huskies AEWilmot Complex (Optimist)
B021Oct 10 20198:00 PMBANHagersville Hawks3-5Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PWAE12Oct 10 20198:00 PMPW AENew Hamburg Huskies5-3Norwich KnighthawksNorwich
B022Oct 10 20198:15 PMBANAyr Flames6-4Caledonia ThunderHCCC (Clark)
PW028Oct 10 20198:20 PMPWTavistock Titans2-0Twin Centre StarsWellesley
M009Oct 10 20199:15 PMMIDNorwich Knighthawks4-3Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
M010Oct 10 20199:30 PMMIDBurford Coyotes1-5Caledonia ThunderHCCC (Clark)
AAE12Oct 11 20196:00 PMATO AEIngersoll Express1-4Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
A030Oct 11 20196:00 PMATOWaterford Wildcats3-2Ayr FlamesNDCC
A031Oct 11 20196:15 PMATOTwin Centre Stars0-6Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
PW029Oct 11 20197:05 PMPWWaterford Wildcats2-6Ayr FlamesNDCC
A032Oct 11 20197:10 PMATOLangton Leafs0-6Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PWAE13Oct 11 20197:15 PMPW AETavistock Titans0-2Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
B023Oct 11 20198:10 PMBANTillsonburg Tornadoes2-1Ayr FlamesNDCC
PW030Oct 11 20198:20 PMPWLangton Leafs1-5Paris Wolf PackBrant Sports (Gurney)
PW031Oct 11 20198:25 PMPWTwin Centre Stars1-3Aylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
M011Oct 11 20199:30 PMMIDAylmer Flames1-6Ayr FlamesNDCC
A033Oct 12 201911:45 AMATONorwich Knighthawks6-1Plattsville RagePlattsville
PWAE14Oct 12 20193:10 PMPW AEPlattsville Rage5-2Tavistock TitansTavistock
B096Oct 12 20194:30 PMBANParis Wolf Pack3-3Delhi RocketsDelhi
MAE04Oct 12 20195:30 PMMID AESimcoe Warriors AE2-4Tavistock Titans AETavistock
M012Oct 12 20196:00 PMMIDCaledonia Thunder5-0Delhi RocketsDelhi
PWAE15Oct 12 20197:05 PMPW AETillsonburg Tornadoes4-3Ayr FlamesNDCC
M013Oct 12 20197:10 PMMIDHagersville Hawks2-7Ingersoll ExpressIngersoll
BAE11Oct 12 20198:10 PMBAN AETillsonburg Tornadoes AE0-2Ayr Flames AENDCC
MAE81Oct 12 20199:30 PMMID AEDelhi Rockets AE2-3Ayr Flames AENDCC
Printed from southerncounties.ca on Sunday, October 20, 2019 at 4:37 AM