PeeWee AE, 2019-2020 (Southern Counties Minor Hockey Association)

PrintAll PeeWee AE Standings
Jump To:
PeeWee AE Regular Season
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Ingersoll Express201721350.87569250.7348-1-1WON 7
2New Hamburg Huskies201532320.80075330.6947-2-1LOST 1
3Plattsville Rage201352280.70074510.5926-2-2LOST 1
4Norwich Knighthawks2010100200.50064710.4744-6-0LOST 1
5Tillsonburg Tornadoes20992200.50047500.4853-5-2WON 1
6Aylmer Flames205123130.32532390.4513-5-2LOST 2
7Caledonia Thunder205132120.30035680.3403-5-2WON 1
8Ayr Flames205141110.27543590.4224-6-0LOST 1
9Tavistock Titans20314390.22526690.2741-7-2LOST 2

PeeWee AE Grp 3 Playdowns

Bracket

  • Jan 12-Jan 26
    Series E
    TeamGPWLTPts
    1Ingersoll33006
    2Caledonia30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    7:10P
    Caledonia0Ingersoll7
    Jan 16
    7:00P
    Ingersoll3Caledonia2
    Jan 19
    11:30A
    Caledonia1Ingersoll7
  • Jan 05-Jan 26
    Series F
    TeamGPWLTPts
    1Tillsonburg53117
    2Ayr51313
    DateVisitorHome
    Jan 07
    7:30P
    Ayr2Tillsonburg0
    Jan 14
    6:15P
    Tillsonburg4Ayr4
    Jan 19
    4:30P
    Ayr1Tillsonburg2
    Jan 21
    6:30P
    Tillsonburg3Ayr1
    Jan 24
    6:15P
    Ayr1Tillsonburg4
  • Jan 26-Feb 09
    Series G
    TeamGPWLTPts
    1Ingersoll43106
    2Tillsonburg41302
    DateVisitorHome
    Jan 28
    7:10P
    Tillsonburg0Ingersoll3
    Feb 02
    5:15P
    Ingersoll1Tillsonburg2
    Feb 04
    7:10P
    Tillsonburg1Ingersoll4
    Feb 06
    8:30P
    Ingersoll3Tillsonburg1

PeeWee AE Playoffs

Bracket

  • Dec 30-Mar 15
    Round Robin
    TeamGPWLTPts
    1Plattsville1090119
    2New Hamburg1063113
    3Ingersoll1063113
    4Norwich1052313
    5Tillsonburg963012
    6Aylmer943210
    7Tavistock104608
    8Ayr102804
    9Caledonia101813
    10Langton101813
    DateVisitorHome
    Jan 03
    7:15P
    Ayr1Aylmer4
    Jan 04
    6:45P
    Caledonia0Ayr3
    Jan 05
    2:10P
    Tavistock1New Hamburg5
    Jan 07
    7:10P
    New Hamburg2Ingersoll1
    Jan 09
    7:00P
    Langton0Caledonia3
    Jan 12
    3:40P
    Plattsville6New Hamburg0
    Jan 16
    8:00P
    Tillsonburg5Norwich4
    Jan 20
    7:00P
    Norwich1New Hamburg5
    Jan 21
    7:10P
    Norwich2Ingersoll2
    Jan 23
    7:00P
    Norwich5Caledonia2
    Jan 25
    5:45P
    Ingersoll2Tillsonburg3
    Jan 26
    2:10P
    Tillsonburg2New Hamburg4
    Jan 29
    7:00P
    Tavistock2Langton5
    Jan 30
    7:00P
    Plattsville7Caledonia3
    Jan 30
    8:00P
    Ayr4Norwich6
    Feb 01
    3:10P
    Ingersoll2Tavistock0
    Feb 01
    6:00P
    Norwich6Ayr3
    Feb 02
    5:30P
    Caledonia2Plattsville4
    Feb 05
    7:00P
    New Hamburg7Langton0
    Feb 06
    8:00P
    Aylmer3Norwich3
    Feb 08
    7:05P
    Ingersoll4Ayr1
    Feb 09
    4:15P
    New Hamburg2Ayr1
    Feb 09
    5:30P
    Tillsonburg2Plattsville3
    Feb 10
    8:00P
    Tavistock0Ingersoll4
    Feb 15
    3:10P
    Aylmer0Tavistock3
    Feb 16
    4:30P
    Caledonia0Tillsonburg14
    Feb 19
    7:00P
    Norwich2Langton0
    Feb 20
    7:00P
    Ingersoll5Caledonia2
    Feb 21
    5:50P
    Tillsonburg2Tavistock4
    Feb 23
    12:30P
    Caledonia1Tavistock3
    Feb 23
    2:10P
    Aylmer1New Hamburg0
    Feb 23
    3:00P
    Langton4Ayr5
    Feb 24
    6:00P
    Ingersoll2Aylmer1
    Feb 26
    7:00P
    Plattsville3Langton2
    Feb 27
    7:00P
    New Hamburg2Caledonia2
    Feb 27
    8:00P
    Plattsville0Norwich0
    Feb 29
    3:00P
    Tillsonburg4Langton1
    Feb 29
    3:10P
    Ayr1Tavistock3
    Mar 01
    4:30P
    Ayr2Tillsonburg3
    Mar 01
    5:30P
    Aylmer2Plattsville4
    Mar 02
    6:00P
    Langton3Aylmer3
    Mar 04
    6:30P
    Langton0Tillsonburg5
    Mar 05
    7:00P
    Caledonia2Aylmer3
    Mar 06
    7:15P
    New Hamburg1Aylmer2
    Mar 07
    11:45A
    Tavistock0Plattsville9
    Mar 08
    7:15P
    Ayr1Plattsville5
    Mar 10
    6:30P
    Langton2Ingersoll8
    Mar 12
    7:00P
    Plattsville3Ingersoll1
    Mar 12
    8:00P
    Tavistock1Norwich4
    Mar 13
    7:30P
    AylmerTillsonburg
  • Mar 08-Mar 26
    Semi Final 1
    DateVisitorHome
       
  • Mar 08-Mar 26
    Semi Final 2
    DateVisitorHome
       
  • Mar 28-Mar 29
    AE Final
    DateVisitorHome
       

PeeWee AE Grp 4-5 Playdowns

Bracket

  • Jan 12-Feb 09
    Series A
    TeamGPWLTPts
    1Aylmer33006
    2Dunnville AE30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    6:45P
    Dunnville AE0Aylmer1
    Jan 16
    7:10P
    Aylmer3Dunnville AE1
    Jan 25
    1:45P
    Dunnville AE1Aylmer3
  • Jan 12-Feb 09
    Series B
    TeamGPWLTPts
    1Ilderton33006
    2Tavistock30300
    DateVisitorHome
    Jan 18
    3:10P
    Ilderton3Tavistock1
    Jan 20
    8:10P
    Tavistock3Ilderton8
    Jan 25
    3:10P
    Ilderton4Tavistock3
  • Jan 12-Feb 09
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1Strathroy #233006
    2South Huron30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    8:00P
    South Huron3Strathroy #25
    Jan 25
    5:00P
    Strathroy #23South Huron0
    Jan 31
    6:00P
    South Huron0Strathroy #23

Game Data Last Updated: Jul 05, 4:01 AM, Next Update: Jul 15, 4:01 AM
Printed from southerncounties.ca on Sunday, July 5, 2020 at 4:06 PM