Group Calendar, Midget, 2019-2020 (Southern Counties Minor Hockey Association)

PrintGroup Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
4:30 PM
Burford Coyotes
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [O-M-C-C-1]
4:45 PM
Orangeville Flyers
@ Erin-Hillsburgh Devils
Erin [O-M-BB-B-5]
7:00 PM
Caledonia Thunder AE
@ Tillsonburg Tornadoes AE
7:15 PM
Simcoe Warriors AE
@ Delhi Rockets AE
Delhi [MCRR17]
7:30 PM
Twin Centre Stars
@ Simcoe Warriors
Talbot [MA15]
7:45 PM
Ingersoll Express
@ Aylmer Flames
7:50 PM
Dunnville Mudcats
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-M-CC-A-3]
9:15 PM
Delhi Rockets
@ Hagersville Hawks
Hagersville [O-M-C-B-1]
8:15 PM
Langton Leafs
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-A-1]
8:30 PM
Simcoe Warriors
@ Twin Centre Stars
Wellesley [MA17]
8:30 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Caledonia Thunder
HCCC (Almas) [O-M-BB-A-3]
9:00 PM
Norwich Knighthawks
@ Langton Leafs
Langton [O-M-DD-A-2]
9:15 PM
Six Nations Blackhawks
@ Burford Coyotes
Burford [O-M-C-C-2]
7:30 PM
Ayr Flames AE
@ New Hamburg Huskies AE
9:15 PM
Hagersville Hawks
@ Paris Wolf Pack
9:30 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Ayr Flames
NDCC [MA20]
4:00 PM
Norwich Knighthawks
@ Langton Leafs
Langton [O-M-DD-A-3]
5:35 PM
Tavistock Titans
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [O-M-CC-A-4]
7:10 PM
Simcoe Warriors
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-M-B-B-2]
8:10 PM
Paris Wolf Pack
@ Ayr Flames
NDCC [O-M-B-A-3]
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
4:30 PM
Ingersoll Express
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [MB24]
8:15 PM
Simcoe Warriors AE
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Clark) [MCRR22]
9:15 PM
Six Nations Blackhawks
@ Hagersville Hawks
8:30 PM
Tavistock Titans
@ Twin Centre Stars
Wellesley [O-M-CC-B-1]
8:30 PM
Tavistock Titans
@ Twin Centre Stars
Wellesley [MA23]
8:20 PM
Caledonia Thunder
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-M-BB-C-2]
9:00 PM
Simcoe Warriors
@ Tillsonburg Tornadoes
9:00 PM
Hagersville Hawks
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-B-2]
9:15 PM
New Hamburg Huskies AE
@ Burford Coyotes
Burford [MCRR26]
7:30 PM
Langton Leafs
@ New Hamburg Huskies AE
9:30 PM
Ayr Flames
@ Caledonia Thunder
3:45 PM
Orangeville Flyers
@ Caledonia Thunder
HCCC (Almas) [O-M-BB-C-1]
6:00 PM
Hagersville Hawks
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-B-3]
02030405060708
12:30 PM
Twin Centre Stars
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-M-CC-B-2]
12:30 PM
Twin Centre Stars
@ Tavistock Titans
Tavistock [MA10]
4:30 PM
Burford Coyotes
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [O-M-C-C-3]
7:00 PM
New Hamburg Huskies AE
@ Simcoe Warriors AE
Talbot [MCRR28]
8:20 PM
Caledonia Thunder
@ Orangeville Flyers
Alder (Red) [O-M-BB-C-4]
9:15 PM
Aylmer Flames
@ Hagersville Hawks
8:15 PM
Hagersville Hawks
@ Norwich Knighthawks
Norwich [MB33]
8:30 PM
Tavistock Titans
@ Twin Centre Stars
Wellesley [O-M-CC-B-3]
9:00 PM
Ingersoll Express
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-B-3]
9:00 PM
Ayr Flames
@ Tillsonburg Tornadoes
9:00 PM
Tillsonburg Tornadoes AE
@ Simcoe Warriors AE
Talbot [MCRR09]
9:15 PM
Ayr Flames AE
@ Burford Coyotes
Burford [MCRR33]
8:20 PM
Simcoe Warriors
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-M-B-B-4]
6:00 PM
Aylmer Flames
@ Delhi Rockets
Delhi [MB35]
7:10 PM
Hagersville Hawks
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB36]
09101112131415
4:45 PM
Dresden Jr. Kings
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-Q1-1]
5:00 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Caledonia Thunder
7:15 PM
New Hamburg Huskies AE
@ Delhi Rockets AE
Delhi [MCRR10]
7:45 PM
Six Nations Blackhawks
@ Aylmer Flames
9:00 PM
Tavistock Titans
@ South Huron Sabres
South Huron [O-M-CC-Q1-1]
9:30 PM
Delhi Rockets
@ Hagersville Hawks
9:30 PM
Langton Leafs
@ Ayr Flames AE
NDCC [MCRR23]
7:25 PM
Simcoe Warriors AE
@ Tavistock Titans AE
Tavistock [MCRR31]
8:15 PM
Ingersoll Express
@ Norwich Knighthawks
Norwich [MB39]
8:30 PM
Twin Centre Stars
@ Caledonia Thunder
8:00 PM
Tavistock Titans AE
@ Langton Leafs
Langton [MCRR36]
9:00 PM
Twin Centre Stars
@ Tillsonburg Tornadoes
9:15 PM
Delhi Rockets AE
@ Burford Coyotes
Burford [MCRR14]
9:30 PM
Simcoe Warriors
@ Ayr Flames
NDCC [O-M-B-Q2-1]
8:00 PM
Caledonia Thunder
@ St. Marys Rock
St. Marys (Rock) [O-M-BB-Q1-1]
9:20 PM
Aylmer Flames
@ Paris Wolf Pack
6:15 PM
Ayr Flames
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-Q2-2]
4:30 PM
Norwich Knighthawks
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [O-M-DD-Q1-2]
5:00 PM
St. Marys Rock
@ Caledonia Thunder
HCCC (Clark) [O-M-BB-Q1-2]
6:00 PM
Six Nations Blackhawks
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-Q2-1]
7:10 PM
Paris Wolf Pack
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB40]
9:30 PM
Simcoe Warriors
@ Ayr Flames
NDCC [O-M-B-Q2-3]
16171819202122
3:30 PM
Dresden Jr. Kings
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-Q1-3]
4:30 PM
Delhi Rockets
@ Six Nations Blackhawks
Ohsweken [O-M-C-Q2-2]
5:30 PM
Caledonia Thunder AE
@ Delhi Rockets AE
Delhi [MCRR39]
6:00 PM
Burford Coyotes
@ Simcoe Warriors AE
Talbot [MCRR38]
6:15 PM
Hagersville Hawks
@ Aylmer Flames
7:50 PM
South Huron Sabres
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-M-CC-Q1-2]
8:30 PM
Caledonia Thunder
@ St. Marys Rock
St. Marys (Rock) [O-M-BB-Q1-3]
8:00 PM
Six Nations Blackhawks
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-Q2-3]
8:00 PM
Norwich Knighthawks
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [O-M-DD-Q1-4]
8:30 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Twin Centre Stars
Wellesley [MA29]
9:00 PM
Ayr Flames
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-Q2-4]
7:00 PM
South Huron Sabres
@ Tavistock Titans
Tavistock [O-M-CC-Q1-3]
8:00 PM
Delhi Rockets AE
@ Langton Leafs
Langton [MCRR32]
8:15 PM
Burford Coyotes
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Clark) [MCRR29]
9:00 PM
Tavistock Titans AE
@ Tillsonburg Tornadoes AE
8:00 PM
St. Marys Rock
@ Caledonia Thunder
HCCC (Clark) [O-M-BB-Q1-4]
9:15 PM
Delhi Rockets
@ Paris Wolf Pack
6:00 PM
Paris Wolf Pack
@ Delhi Rockets
Delhi [MB21]
7:10 PM
Norwich Knighthawks
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB03]
7:25 PM
Tavistock Titans
@ South Huron Sabres
South Huron [O-M-CC-Q1-4]
9:30 PM
Simcoe Warriors
@ Ayr Flames
NDCC [O-M-B-Q2-5]
23242526272829
5:30 PM
Norwich Knighthawks
@ Delhi Rockets
Delhi [MB14]
7:00 PM
Tavistock Titans AE
@ Delhi Rockets AE
Delhi [MCRR41]
7:30 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Simcoe Warriors
Talbot [MA09]
8:00 PM
New Hamburg Huskies AE
@ Caledonia Thunder AE
HCCC (Clark) [MCRR42]
9:15 PM
Paris Wolf Pack
@ Hagersville Hawks
8:15 PM
Delhi Rockets
@ Norwich Knighthawks
Norwich [MB26]
7:10 PM
Ayr Flames
@ Tavistock Titans
Tavistock [MA16]
7:30 PM
Delhi Rockets AE
@ Tillsonburg Tornadoes AE
8:00 PM
Simcoe Warriors AE
@ Langton Leafs
Langton [MCRR13]
8:00 PM
East Lambton Eagles
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-S1-1]
8:30 PM
Norwich Knighthawks
@ Drayton Defenders
PMD Arena [O-M-DD-S1-1]
6:30 PM
Petrolia Oilers
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-S1-1]
8:00 PM
Fort Erie Meteors
@ Caledonia Thunder
HCCC (Clark) [O-M-BB-S1-1]
8:45 PM
Delhi Rockets
@ Aylmer Flames
9:15 PM
Ingersoll Express
@ Paris Wolf Pack
8:00 PM
Drayton Defenders
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-S1-2]
8:30 PM
Delhi Rockets
@ East Lambton Eagles
Alvinston [O-M-C-S1-2]
2:00 PM
Caledonia Thunder
@ Fort Erie Meteors
Leisureplex (Kinsmen) [O-M-BB-S1-2]
4:00 PM
Tillsonburg Tornadoes AE
@ Langton Leafs
Langton [MCRR25]
5:45 PM
Tavistock Titans
@ Tillsonburg Tornadoes
6:10 PM
Simcoe Warriors
@ Petrolia Oilers
Greenwood [O-M-B-S1-2]
7:10 PM
Aylmer Flames
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB22]
9:30 PM
Twin Centre Stars
@ Ayr Flames
NDCC [MA26]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
3:30 PM
Drayton Defenders
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-S1-3]
5:00 PM
Fort Erie Meteors
@ Caledonia Thunder
HCCC (Clark) [O-M-BB-S1-3]
5:00 PM
East Lambton Eagles
@ Delhi Rockets
Delhi [O-M-C-S1-3]
6:00 PM
Six Nations Blackhawks
@ Delhi Rockets
Delhi [MB28]
6:30 PM
Langton Leafs
@ Delhi Rockets AE
Delhi [MCRR44]
7:00 PM
Burford Coyotes
@ Tillsonburg Tornadoes AE
7:15 PM
Petrolia Oilers
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-S1-3]
7:15 PM
Tavistock Titans
@ Simcoe Warriors
Talbot [MA03]
9:00 PM
Norwich Knighthawks
@ Hagersville Hawks
9:10 PM
Six Nations Blackhawks
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB15]
7:00 PM
Caledonia Thunder
@ Fort Erie Meteors
Leisureplex (Kinsmen) [O-M-BB-S1-4]
7:25 PM
Burford Coyotes
@ Tavistock Titans AE
Tavistock [MCRR18]
8:00 PM
Ayr Flames
@ Simcoe Warriors
Talbot [MA21]
7:00 PM
Caledonia Thunder
@ Simcoe Warriors
Talbot [MA27]
8:00 PM
Tavistock Titans AE
@ Simcoe Warriors AE
Talbot [MCRR03]
8:30 PM
Norwich Knighthawks
@ Drayton Defenders
PMD Arena [O-M-DD-S1-4]
8:40 PM
Simcoe Warriors
@ Petrolia Oilers
Greenwood [O-M-B-S1-4]
9:15 PM
Langton Leafs
@ Burford Coyotes
Burford [MCRR19]
7:30 PM
Tillsonburg Tornadoes AE
@ New Hamburg Huskies AE
8:45 PM
Norwich Knighthawks
@ Aylmer Flames
8:30 PM
Delhi Rockets
@ East Lambton Eagles
Alvinston [O-M-C-S1-4]
9:30 PM
Tillsonburg Tornadoes AE
@ Ayr Flames AE
NDCC [MCRR30]
3:10 PM
Caledonia Thunder AE
@ Tavistock Titans AE
Tavistock [MCRR24]
4:00 PM
Drayton Defenders
@ Norwich Knighthawks
Norwich [O-M-DD-S1-5]
5:00 PM
Fort Erie Meteors
@ Caledonia Thunder
HCCC (Clark) [O-M-BB-S1-5]
7:10 PM
Delhi Rockets
@ Ingersoll Express
Ingersoll [MB29]
8:30 PM
Petrolia Oilers
@ Simcoe Warriors
Talbot [O-M-B-S1-5]
Game Data Last Updated: Feb 27, 8:19 AM, Next Update: Feb 27, 8:24 AM
Printed from southerncounties.ca on Thursday, February 27, 2020 at 8:20 AM